اجرای عایق - پوشش ضد حریق اسکلت فلزی

 

عملیات اجرای پوشش ضد حریق اسکلت های فلزی

 

 

اجرای پوشش مقاوم در برابر حریق می تواند بر روی فولاد و فلزات به منظور ارائه مقاومت در برابر حرارت و آتش سوزی اعمال شود.

مواد مورد استفاده نیز می توانند بر روی چوب، پارچه، فولاد و سایر مصالح ساختمانی استفاده شوند. هنگام پاشش مواد ، یک عنصری کلیدی برای حفظ کیفیت کار وجود دارد که آن هم ضخامت پوشش ضد حریق اجرا شده می باشد . مواد پاششی دو قسم  "اسپری مرطوب" یا "اسپری خشک" تقسیم می شوند، که در ادامه توضیح داده می شوند.

 

 fireproofing implementation

 

 

روشهای مقاوم سازی ضد حریق بر روی اسکلت های فلزی

 

 

بسیاری از قوانین ساختمانی  نیاز به حفاظت نسوز و اجرای پوشش های ضد حریق اسکلت های فلزی در برابر حریق و آتش سوزی دارند که به عنوان یک احتیاط ایمنی در حین وقوع آتش سوزی اجرا می شود این یک امر مهم و الزامی محسوب می شود.

در ایالات متحده، رایج ترین روش برای حفاظت از آتش سوزی، اسپری کردن فیبرهای کم چگالی یا ترکیبات سیمانی است که در حال حاضر به عنوان مواد مقاوم در برابر آتش پایه سیمانی یا SFRM نامیده می شود. علاوه بر مواد پاششی، چند گزینه دیگر وجود دارد که می تواند مورد توجه قرار گیرد و حتی می تواند بهتر از مواد اسپری موجود باشد.

 

پوشش مرطوب و رنگدانه ای ضد حریق - حلال آب

این رنگ همچنین با متد رنگ براق تولید می شود که در کنار کاربرد ضد حریق بودن، کاربری دکوراتیو نیز دارد که اولویت دوم این پوشش می باشد ، این روش برای حفاظت و مقاومت در برابر حریق به اعضای اسکلت های فلزی استفاده می شود. یکی از مزایای کلیدی این است که تا 100 برابر ضخامت اصلی مواد، این سری از پوشش ها قابلیت منبسط شدن دارند ، ایجاد یک نوع فاصله پف کرده بین آتش و اعضای فولاد یک راه حل عالی است،که از بعد زیبایی هم نوعی پوشش مناسب و یک دست که مورد تایید معماران می باشد را ایجاد می کند. این محصول همانند رنگ است با این تفاوت که با ضخامت بالا اجرای میشود ( سیستم تک لایه پوششی ) و فرمول شیمیایی ضد حریق دارد.

این قبیل از پوشش های ضد حریق صنعتی را بر روی اسکلت های چوبی نیز می توان اجرا نمود.

 

مواد جامد پرتابل ضد حریق

 

boards fireproofing

 

این پوشش های ضد حریق بسیار آسان و سریع نصب می شوند . یکی از مزایای کلیدی آن ها هم این است که می توان آن را نصب کرد، همانطور که شما در حال نصب عرشه فولادی و صفحه های کناف هستید. نه تنها الزامات مقاومتی نسوز را فراهم می کند، بلکه کنترل های حرارتی و صوتی را نیز فراهم می کند.

این پوشش های جامد صفحه ای  می توانند از آفات و حملات موریانه جلوگیری کنند.

 

به طور معمول این پوشش ها با ضخامت های استاندارد مطابق با اتحادیه ایمنی UL صورت می گیرد . این نوع از پوشش های نسوز با حفظ ویژگی های ظاهری ، فیزیکی و شیمیایی در برابر حریق پوشش ایده آل در زمان حال محسوب می شود.

 

سیستم های ضد حریق فیبری با چگالی بسیار پایین

این پوشش های قابل انعطاف را می توان به عنوان مواد ضد حریق استفاده کرد، به طوری که آسان برای نصب و نگهداری می باشد و از یک محیط آزمایشگاهی - شیمیایی در صورت آتش سوزی استفاده می شود. اگرچه اجرای این

 پوشش نیاز به مهارت و تکنولوژی بالا دارد و تعداد کمی از شرکت ها قادر به انجام چنین پوشش هایی می باشند اما در هر صورت ، این پوشش می تواند تقریبا تمام استانداردها و کدهای ایمنی را فراهم کند که یک سیستم مقرون به صرفه و قابل اعتماد برای جلوگیری از گسترش آتش در اسکلت های فلزی و سایر اجزای ساختمانی را ایجاد می کند.

در هر صورت هنگامی که شما نیاز به ایجاد مقاومت از سطوح ساختاری ساختمان در حریق و آتش سوزی دارید ، این سری از پوشش های معرفی شده از جمله کاربردی ترین آن ها می باشند و مورد تایید ایمنی آتش نشانی Ul می باشند.