اجرای پوشش ضد حریق

اسکلت فلزی ، ساختمانی و صنعتی

اجرای پوشش های ضد حریق پایه سیمانی ، گچی و حلال آب

 

اجرای پوشش ضد حریق پایه سیمانی ، گچی و حلال آب

 
 

پوشش ها و رنگ های ضد حریق در اسکلت و سازه های فلزی

 

پوشش های ضد حریق نقش مهمی در حفاظت از پرسنل، تجهیزات و زیرساخت ها ،اعم از سقوط و شکستن تیر های فلزی و دیوارها در بخش های عمومی و خصوصی ایفا می کند. این مواد برای حفظ یکپارچگی عناصر ساختاری -

 زیرساخت های اساسی ساختمان و محیط های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند و از زمان سقوط آنها در برابر آتش سوزی محافظت می شود-  که معمولاً دارای تاخیر حرارتی 20 دقیقه تا حد اکثر 2 ساعت را دارا می باشند.

 

انتخاب نوع و جنس و فرمول شیمیایی سیستم پوششی ضد حریق، در بسیاری از عوامل باید مورد توجه قرار گیرد. از جمله این موارد می توان به انواع قرار گرفتن در معرض، شرایط عملیاتی، بستر، شرایط کاربرد، مقررات زیست محیطی، هزینه، محدودیت زمانی، و طراحی وزیرساخت و کاربری پروژه نهایی اشاره نمود که بایستی مورد توجه قرار گیرد.

 

خوشبختانه با ارتقاء سطح نظام مهندسی و رعایت عدالت کاری در اجرای پروژه ها ، هنگامی که محیط صنعتی یا ساختمانی در معرض خطر قابل توجهی برای آتش سوزی قرار می گیرد - مانند محیط های صنعتی پتروشیمی، پالایشگاهها، و یا سیستم های نفت و گاز دریایی - ترکیب یک پوشش ضد آتش باید با نسبتی در نظر گرفته و اجرا شود که طبق آیین نامه و تایید شده باشد و از بعد قانونی تاییدیه های لازمه را اخذ نماید.

 

fireproofing boards

 

 این قبیل از  سیستم های نسوز با استفاده از پرایمر مخصوص مقاوم در برابر خوردگی  و منسجم کننده سطوح و سپس به منظور محافظت در برابر آتش و همچنین مقاومت در برابر خوردگی استفاده می شود در طولانی مدت مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

پوشش های ضد حریق حلال آب و نانو

 

 

سری پوشش های (COATING INDUSTRIALS SERIES )  حلال آب رنگسازی های داخلی یک پوشش حفاظتی مقاوم در برابر آتش  و حرارت بالا می باشد که پوششی نازک و با تکنولوژی نانو می باشد و برای استفاده در بستر های فولادی ، و سازه های فلزی و ساخت و ساز در داخل کشور استفاده می شود و دارای استاندارد و تاییدیه های مختلف را دارا می باشد.

این رنگ ضد حریق - دکوراتیو به خاطر وجود رنگدانه های فراوان در آن - وبا توجه به سبک طراحی و معماری مینیمالیستی - حالت پوششی ویژه ای دارد و به راحتی پس از اجرا در سطوح مختلف ، پوششی ایده آل را ایجاد نموده و رنگی صاف و یکنواخت در نهایت کار به وجود می آید  و به معماران اجازه می دهد که  با استفاده از ظاهر فولاد که این پوشش در آن اجرا  شده سطحی تزیینی و در معرض نمایش  و زیبایی شناسی طراحی کنند.

فواید این سری از پوشش های صنعتی ضد حریق

این پوشش های  از سری رزین های حلال آب شرایطی را ایجاد می کند تا از سطوح تا ۲ ساعت در برابر حریق-آتش سوزی محافظت نماید.

 

که از جمله ویژگی های پوشش های نسوز ضد حریق حلال آب می توان به ویژگی های ذیل اشاره نمود

 • اجرای به صورت سیستم تک جزئی
 • پایان کار مطوب و مورد پسند و دکوراتیو
 • مقاوم در برابر ضربه و خوردگی و طول عمر بالا
 • مشخصات کاربردی برجسته : یعنی اهداف فنی - ساختاری و زیبایی شناختی را بر طرف کند
 • که برای استفاده در این سطوح پیشنهاد می شود:
 • در استفاده از پوشش های ضد حریق که در سازه های فولادی - استراکچر  و کلیه سطوح فلزی که در معرض  خوردگی فیزیکی و شیمیایی است و در معرض حرارت قرار می گیرند ،گاهی اوقات نیازبه  ایجاد نما و جلوه ی بصری دارند که از این نوع پوشش های صنعتی به کار برده می شود *********

پوشش های ضد حریق حلال آب دکورانیو در فضاهایی از قبیل:

 

 • ساختمان های تجاری و اداری و مراکز خرید
 • مراکز بهداشتی / بیمارستان ها
 • هتل ها و اماکن گردشگری با معماری ویژه 
 • ساختمان های آموزشی و اسکلت مدارس و دانشگاه ها
 • استادیوم های ورزشی
 • ساختمان های عمومی و مسکونی
 • فرودگاه ها
 • محیط های صنعتی
 • انبارها
 • دانشکده های ورزشی
 • مراکز کنفرانس و اجلاس

 

اطلاعات فنی:

 

 • پایانی تخت و صاف و یکنواخت پس از اجرا و تشکیل فیلم خشک
 • رنگ سفید با پوشش بالا
 • حجم  مواد جامد موجود 69٪ - که معمولاً در برندهای مختلف متفاوت می باشد
 • وزن جامدات: 71٪ - که معمولاً در برندهای مختلف متفاوت می باشد

 

 

coating water base dekorative

 

نکاتی در مورد اجرای مناسب

 

فرآیند های اجرای پوشش های ضد حریق معمولا در ۳ مرحله کلی اجرا می شود که همین ۳ مرحله  هم شامل مراحلی که در زیر مجموعه قرار می گیرند ، تعریف می شود.

گام اول

 

پس از تمیز کاری سندبلاست و یا تمیز کاری به وسیله ی هوای فشرده کمپرسور--  با اجرای یک از یک پرایمرسیلری و یا آستری مناسب برای سطوح فلزی می باشد.

 

گام بعدی

 

اجرای لایه اصلی رنگ ضد حریق را شامل می شود که با ضخامت استاندارد اجرای می شود. در این مرحله گام اصلی برای اجرای پوشش ضد حریق برداشته می شود.

 

در گام نهایی ، یک پوشش تزئینی و حفاظتی و پوشش دهنده برای ایجاد جلوه بصری بر سطح کار اجرا می شود . ( این مرحله برای پوشش های نسوز پایه سیمانی و گچی مورد استفاده قرار می گیرد )

این پوشش نهایی می تواند  براق باشد و باید از مواد محافظت کننده در برابر رطوبت بالا و سایر شرایط محیطی بالقوه خشن داخلی محافظت کند، ( به اصطلاح تنفسی باشد ) و در عین حال، یک پایان کارمناسب و جذابی از نظر معماری را فراهم نماید.

 

پوشش های ضد جریق حلال آب و یا پایه سیمانی  به عنوان مواد مقاوم در برابر آتش  شناخته شده است و به منظور ایجاد قابلیت ضد حریق برای مدت حداکثری دو ساعتی بر سطوح فلزی اجرا می شود و بایستی با بازرسی منظم  از

 انجام کار به نحوی احسن اطمینان حاصل  نمود که در واقع این پوشش یک ساختار دفاعی برای ساختمان و سازه ها در برابر حریق به شمار می آید و در شرایط واقعی حریق از ساختمان محافظت خواهد نمود .

پوشش ها و عایق های ضد حریق معمولا در بخش هایی از سازه اجرا می شوند که به آن قسمت ستون و یا ساختار اصلی ساختمان و یا استراکچر گفته می شود و به علت اهمیت آن ها و مقاوتشان در برابر آسیب، ضربه و سایش، میزان بالای ترافیک و فشار مورد توجه بیشتر قرار می گیرند.

پوشش دهی صنعتی - coating industry

پوشش دهی صنعتی - coating industry

اعمال پوشش دهی صنعتی با انواع پوشش های coating اپوکسی ، پلی یورتان ، سیلیکونی و آلکیدی که در قالب سیستم تک لایه با ضخامت بالا نیز قابل اجرا می باشد.

سند بلاست و رنگ آمیزی اپوکسی

سند بلاست و رنگ آمیزی اپوکسی

اجرای لایه برداری سند بلاست ، وت بلاست و واترجت سیلیس گارنت و انجام تمام آیتم های رنگ آمیزی صنعتی - اپوکسی و پلی یورتان و سایر رزین های ضد خوردگی

مجری پوشش های ضد حریق

مجری پوشش های ضد حریق

اجرای پوشش های ضد حریق پایه سیمانی ، پایه گچی ، بر پایه ی رزین های آکریلیک و حلال آب ، پوشش های اپوکسی و اتیل سیلیکات

پوشش های پرکاربرد ضد حریق

در بین پوشش های ضد حریق 3 نوع از این پوشش ها رایج و کیفیت بیشتری دارند.

Project image

پوشش های ضد حریق پایه سیمانی

برند مورد استفاده : کربولاین - کفکو و الوان 
هزینه ی اجرا : پایین   
حد اکثر تاخیر حرارتی: ۲ساعت 

 انتخاب نوع و جنس و فرمول شیمیایی سیستم پوششی ضد حریق  در بسیاری از عوامل باید مورد توجه قرار گیرد، از جمله انواع قرار گرفتن در معرض، شرایط عملیاتی، بستر، شرایط کاربرد، مقررات زیست محیطی، هزینه، محدودیت زمانی، و طراحی وزیرساخت و کاربری پروژه نهایی بایستی مورد توجه قرار گیرد.

از جمله این سری از پوشش های استاندارد می توان به پوشش های ضد حریق پایه سیمانی اشاره نمود.

پوشش های ضد حریق پایه گچی

برند مورد استفاده : کربولاین - کفکو و الوان 
هزینه ی اجرا : پایین   
حد اکثر تاخیر حرارتی: ۲ساعت 

از سری پوشش های رایج و با کیفیت که در سطحی وسیعی از اسکلت های فلزی اعم از ساختمانی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد می توان به پوشش های ضد حریق پایه گچی اشاره نمود که  نوع و جنس و فرمول شیمیایی این نوع سیستم پوششی ضد حریق  در بسیاری از  پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد.، از جمله ویژگی های این نوع از پوشش ها قرار گرفتن در معرض، شرایط عملیاتی، بستر، شرایط کاربرد، مقررات زیست محیطی، هزینه، محدودیت زمانی، و طراحی وزیرساخت و کاربری در پروژه نهایی به عنوان جلوه بصری و ابزار ضد حریق می باشد.

از جمله این سری از پوشش های استاندارد می توان به پوشش های ضد حریق پایه سیمانی اشاره نمود.

Project image
Project image

پوشش های ضد حریق حلال آب و نانو

برند مورد استفاده : کربولاین - کفکو و الوان و سایر برند های داخلی و خارجی
هزینه ی اجرا :  متوسط و با کیفیت بالا
حد اکثر تاخیر حرارتی: ۲ساعت 

پوشش های ضد حریق حلال آب با فرمولاسیون مخصوصی که دارا هستند ، ویژگی هایی از جمله سهولت در اجرا ، قدرت پوشش دهی بالا ، کیفیت در اجرا و کاربرد به عنوان دکوراتیو و جلوه ی بصری و مقاومت حرارتی بالا ،  کاربرد بیشتری نسبت به سایر پوشش های ضد حریق دارند و با پیشرفت تکنولوژی و فرمولاسیون نانو در ساخت این محصول به سرعت جایگاه خود را در بخش پوشش های ضد حریق ارتقا می دهد.

پوشش های ضد حریق

در بین پوشش های صنعتی ضد حریق 4 برند معروف ، فعالیت مشهود بیشتری نسبت به سایر رقبا دارند

هر چند این معرفی نفی کیفیت سایر شرکت های داخلی و خارجی نیست