هالوژن مناسب سقف کناف

هالوژن های مناسب برای سقف کناف

 

استفاده از هالوژن ها در بخش های مختلف سقف یا کف سلیقه ای و با توجه به نیاز به نورپردازی صورت می گیرد،استفاده از هالوژن بر روی سقف هم از این امر مستثنی نیست.

چند نکته ی مهم که ما به عنوان رنگ کار با سابقه در مورد هالوژن ها بعد از رنگ آمیزی به دست آورده ایم را برای شما بیان می کنیم.

 

 1- خوشبختانه در سال های اخیر نوع جدیدی از هالوژن های کم مصرف که اتفاقاً مات هم می باشد و موجب شکست نور می شود وارد بازار شده و مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته است و فروش زیادی داشته است.

هالوژن های جدید ضعف ساختاری ای که در کناف وجود دارد و حالت قطعه قطعه دارند را از بین می برند و باعث بدست آمدن سطحی مناسب و یکنواخت می شود.

2- هالوژن ها باید حداقل 20 سانتی متر از دیوار فاصله ی عرضی داشته باشند به علت این که هالوژن ها نوری عمودی و متمرکز از خود ساطع می کنند و اگر این نور روی هر بخش و سطحی از دیوار یا کناف بیفتد نتیجه این می شود که ضعف های بسیار جزئی هم به صورت ذره بین دیده می شوند حتی وجود گرد و غبار هم از این مسئله مستثنی نیست.

پس برای داشتن کاری مطلوب و یکنواخت بهتر است که هالوژن ها به اندازه ی استاندارد 20 سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشند.

 

3- هالوژن های گرد و دایره ای طرفداران بیشتری نسبت به هالوژن های مربعی دارند هر چند هالوژن های 4 ضلعی در سال های اخیر با افزایش استقبال معمارها و طراح ها رو به رو شده است.