کارگاه سندبلاست

چگونه یک روش خوب برای لایه برداری (سندبلاست) را انتخاب کنیم.


انتخاب روش های لایه برداری سندبلاست


ایجاد سطحی مناسب برای اعمال پوشش های رنگی بسیار ضروری می باشد.

 

سندبلاست کار های حرفه ای می دانند که انتخاب ساینده مناسب برای دستیابی به روکش پوشش دهی که دوام دارد مهم است. با استفاده از ساینده مناسب ، با انجام کار سریعتر و در حالی که حداقل حجم ساینده را خرج می کنید ، سود بیشتری کسب خواهید کرد.

اینها عواملی هستند که باید هنگام انتخاب ساینده مورد توجه قرار دهید.

 

خصوصیات سطح در سندبلاست


به عنوان یک قاعده کلی ، سندبلاست کار باید از بهترین ساینده لازم برای دستیابی به خصوصیات آماده سازی سطح مورد نیاز استفاده کند. ساینده خوب اثرات بیشتری را در هر حجم به شما می دهد. هرچه ذرات بیشتر در جریان باشند ، کار در همان زمان بیشتر انجام می شود. هنگام انفجار- سندبلاست - بتن یا چوب ، دیگر نیازی به ساینده سخت ، گران و ذرات درشت ندارید: شیشه خرد شده یک انتخاب عالی و ارزان برای کار روی سطوح نسبتاً نرم است.

با این حال ، هنگام آماده سازی آهن و فولاد برای یک سیستم پوشش محافظ ، ملاحظات اضافی وجود دارد. روکشها به سطوح صاف و صاف ضعیف می شوند ، بنابراین سندبلاست کار لازم است الگویی از تورفتگی هایی را ایجاد کند که روکش آن را لنگر ببندد ، الگوی لنگر.

 

مثال: گارنت

 

یک ذره گارنت 80 مش با مشخصات عمق 3.6 میلی متر از جنس فولاد است.

 

1. 177 میکرون 

2. نوک

3. 76.2 میکرون 

4. شیار

 anchor pattern

 

 

* توجه - قبل از انتخاب ساینده ، برگه های داده را از وب سایت سازنده پوشش بررسی کنید تا شرایط بهینه آماده سازی سطح را بدست آورید.

مثلا:

آهن و فولاد - SSPC-SP6 - پروفیل 2 mil.

 

 

 الگوی لنگر

 

هنگامی که یک ذره ساینده به اندازه کافی سخت به فولاد برخورد می کند ، سطح  ذره ای تغییر شکل می دهد و شیار های ایجاد می کند . فاصله بین نوک و عمق شیار به عنوان نمای عمق شناخته می شود.

در ایالات متحده ، نمای عمق با میلی متر - هزارم اینچ اندازه گیری می شود. در سیستم متریک از میکرون (یک میلیونم متر) استفاده می شود.

            1 میلی = 25.4 میکرون.

 

برای چسبندگی بهینه ، روکش کاربردی باید شیار را کاملاً پر کرده و نوک ها را بپوشاند. هرچه مشخصات آن عمیق تر باشد ، لنگر بیشتر اتفاق می افتد. اما اگر مشخصات آن بسیار عمیق باشد ، نوک شایر ها می توانند از سطح پوشش بیرون زده و باعث زنگ زدگی و نارسایی زودرس پوشش شوند. در بعضی موارد ، ممکن است پیمانکار ملزم شود که با یک ساینده ریزتر به سطح منطقه برگردد تا سطح را به عمق مشخصات مشخص کاهش دهد - یک اشتباه پر هزینه.

 

به طور کلی ، عمق پروفایل صحیح 25 تا 30٪ ضخامت فیلم خشک سیستم پوشش کل خواهد بود. برای اکثر روکش های صنعتی ، مشخصات فولادی معمولی بین 2-3 میلی متر است ، که به طور معمول از 5 میل نمی باشد.

 

 

sizes chart garnet mesh