painting_industrial.jpg
رنگ آمیزی صنعتی
رنگ اپوکسی فنول و پلی یورتان
کادری مجرب و ماهر
رنگ آمیزی ساختمان
رنگ آمیزی اپوکسی کف با ضخامت بالا
رزین های اپوکسی و پلی یورتان کف
سابقه ی کار طولانی
کادری مجرب
پوشش دهی صنعتی رزین پلی یورتان
مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش
رنگ آمیزی نسوز
پوشش های مقاوم حرارت تا ۸۰۰ درجه سانتی گراد

رنگ مناسب چهارچوب ها

رنگ مناسب چهارچوب ها

 

رنگ مناسب چهارچوب ها به علت رفت و آمدها و تماس با عوامل محیطی و فیزیکی مخنلف باید رنگی محکم و مقاوم و مخصوص آهن آلات باشد.

امروزه یکی از رنگ های مناسب و پرکاربرد برای آهن آلات و فلزات و چهارچوب ها رنگ روغنی می باشد.

رنگ روغنی مناسب برای چهارچوب ها و فلزات رنگ های روغنی نیم براق و براق می باشد،رنگ هرچه براق تر باشد کیفیت آن بیشتر است و رنگ براق هم رنگی است که به عنوان رنگ رویه استفاده شده و ایده آل برای فلزات می باشد.

در رنگ آمیزی بیشتر چهارچوب ها از رنگ های روشن استفاده می کنند،رنگ هایی مانند کرم،شکلاتی و سایر رنگ های دکوراتیو جدید امروزی .

جدول ترکیب رنگ ها

 

 

جدول ترکیب رنگ ها

 

رنگ های اصلی شامل آبی ،زرد وقرمز می باشد که از ترکیب آنها رنگ های دیگری به وجود می آید.

 

ترکیب رنگ ها

منبع:کتاب نقاشی ساختمان به زبان ساده

 

مادر رنگ های مورد نیاز برای رنگ روغنی

in the name of GOD

 

مادررنگ های مورد نیاز برای رنگ روغنی کدام اند؟

 

مادررنگ ها شامل رنگ های اصلی می باشند که از 3 رنگ زرد و قرمز و آبی تشکیل می شوند و هر چند مادررنگ ها در بازار شامل رنگ های ثانویه هم می شوند یعنی رنگ ها اصلی را با هم ترکیب کرده که کار را برای مشتری در ترکیب رنگ آسان می کند. به وسیله ترکیب همین رنگ ها با رنگ های دیگر رنگ مورد نظر ساخته می شود.

معمولاٌ از این مادررنگ ها باید به مقدار کم استفاده کرد به دلیل این که عموم مردم رنگ های روشن را می پسندند و برای ساخت رنگ های روشن نیاز به مادررنگ ها با مقدار کم می باشد،در ضمن بیشتر رنگ هایی که امروزه مردم ایران به خاطر سلایق و فرهنگ انتخاب می کنند شامل رنگ سفید ،کرم ،استخوانی و تنالیته های مربوط به رنگ های روشن می باشد.

هم چنین شما می توانید به جدول ترکیب رنگ های ارائه شده در وبسایت مراجعه کنید و هر رنگی با هر تنالیته ای و سایه روشنی که خواستید بسازید. «جدول ترکیب رنگ ها»

برای مثال: برای ساختن رنگ کرم و استخوانی یا شیری باید به مقدار کم و اندازه از مادررنگ های گل ماش و مشکی استفاده کرد.

نکته: برای هر نوع رنگ مصرفی باید از همان جنس رنگ مورد نظر مادررنگ های آن را نیز تهیه کرد،مثلاٌ برای رنگ آکریلیک باید مادررنگ های آکریلیک را تهیه کرد.

نحوه ی زیر سازی رنگ روغنی

in the name of GOD

 

نحوه ی زیر سازی رنگ روغنی بر روی گچ

 

 زیر سازی بر روی گچ

 

ابتدا با استفاده از تیغ و کاردک نقاشی زوائد بر روی دیوار را بر طرف می کنیم،خرابی های روی دیوار که در حال ریختن هستند و چسبندگی خود را برروی دیوار از دست داده اند را بر می داریم که آماده ی بتونه کاری و زیر سازی شود.

سپس با استفاده از قلمو یا غلطک زیرکار، سطح دیوار را روغن الیف مخصوص زیر کار استفاده می کنیم دقت کنید که هر چه روغن با کیفیت تر باشد کیفیت کار و طول عمر رنگ آمیزی بیشتر می باشد،بسته به روزهای گرم یا سرد سرعت خشک شدن روغن زیر کار متغییر است.

 

روزهای گرم:یک روز

روزهای سرد:دو تا سه روز

زمان می برد تا روغن زیر کار خشک شود.

مرحله ی بعدی نوبت به لکه گیری با بتونه ی روغنی می باشد که باید بتونه ی سرتاسر (ماستیک) بر روی دیوار کشیده شود.

نحوه ی درست کردن بتونه ی روغنی

 

ابتدا مقداری مل را با 75 درصدرنگ رنگ روغنی براق نسبت به مقدار مل مخلوط می کنیم تا مخلوط حالتی خمیری پیدا کند، سپس در صورت نیاز اگر بتونه حالت کش دار به داشت باید به مقدار بسیار کم آب به ان اضافه کنید حالت کش دار از بین برود حالا بتونه آماده است.

بعد از بتونه کشی بر روی دیوار باید حداقل 1 روز صبر کنید به دلیل این که بتونه روغنی دیر خشک می شود.

حال می توانید وارد مرحله ی رنگ آمیزی شوید آستر اول رنگ را با قلمو و غلطک اجرا کنید.

بعد از خشک شدن رنگ نوبت به لکه گیری یا بتونه ی نوبت دوم می شود،که در این مرحله ایرادات باقی مانده بر روی دیوار اصلاح می شوند.

حال بعد از خشک شدن رنگ و بتونه روغنی باید به صورت سطحی سمباده کشید تا سطح دیوار صاف و بدون زائده باشد.(سایز سمباده :سمباده ی 120 کاغذی)

با اتمام این کار شما می توانید دو مرحله ی باقی مانده از رنگ آمیزی را با فواصل یک روزه اجراکنید.

 

نحوه ی زیر سازی رنگ روغنی بر روی دیوار رنگ شده

 

ابتدا با سمباده ی کاغذی 120 وتیغ و کاردک نقاشی همه ی سطوح مورد رنگ آمیزی را صاف کرده و از هر گونه عیب و ایرادی بر طرف می کنیم.

حال نوبت به لکه گیری یا بتونه کشی به صورت سرتاسر(ماستیک) می باشد که با توجه به وضعیت زیر سازی دیوار یکی از این دو روش برای بتونه کشی انتخاب می شود.

مرحله بعد نوبت به اجرای رنگ روغنی آستری می باشد که یا براق است یا نیم براق بنا به سلیقه ی مشتری،گوشه ها را با قلمو و سطوح صاف را با قلمو ی سایز بزرگ یا غلطک ریز بافت رنگ آمیزی می کنیم.

باید حداقل یک روز صبر کنید تا رنگ خشک شود بعد از خشک شدن رنگ حال باید با بتونه ی روغنی لکه گیری کنید و ایرادات احتمالی را برطرف کرد.

بعد از یک روز زمان برای خشک شدن بتونه ی روغنی حال باید با سمباده 120 کاغذی سطح دیوار را به صورت نازک سمباده بکشیم تا سطحی صاف و یکنواخت داشته باشیم.

حالا شما می توانید بعد از تمیز کردن دیوار و قرنیزها از گرد سمباده دو دست رنگ باقی مانده را به فواصل زمانی یک روزه رنگ کرده و کار را به اتمام برسانید این کار نیاز به مهارت دارد ، در هر جایی از مراحل نقاشی ساختمان

اگر سوالی داشتید می توانید با ما در میان بگذارید و مشورت کنید.

 

 

رنگ روغنی درجه 1

 

ویژگی های رنگ روغنی درجه 1 در داخل ساختمان

 

رنگ روغنی درجه یک را از چند جنبه درجه بندی می کنند.(درجه بدی عمومی و پیمانکاران)

  1. سرعت خشک شدن رنگ روغنی
  2. پوشش و میزان رنگ دانه های موجود در رنگ روغنی
  3. مقاومت در برابر شرایط محیطی و جوی
  4. دوستدار محیط زیست بودن رنگ
  5. نکته ی بسیار مهم برای این رنگ وجود مواد تسهیل کننده فرآیند رنگ آمیزی می باشد که در گذشته این مواد سمی از قبیل سرب بوده است که امروزه به جزء شرکت رنگ سازی سحر که سرب را از رنگ های روغنی حذف کرده هنوز خبری در این باره از شرکت های دیگر رنگ سازی شنیده نشده است.

 

در کشور های اروپایی سال هاست که یا سرب در داخل رنگ ها استفاده نمی شود و یا رنگ روغنی از چرخه ی رنگ های ساختمانی حذف شده است.

 

هر چند تقریباٌ تمام شرکت های داخلی با سابقه، رنگ روغنی تولید می کنند اما توجه خود مشتری هم به همین موضوع بسیار مهم است.

درباره ی شرکت رنگ آمیزی آرکا

شرکت رنگ آمیزی آرکا با دارا بودن کادری مجرب و سابقه ی 30 ساله در رنگ آمیزی صنعتی  و ساختمانی

آماده ارائه خدمات در زمینه رنگ آمیزی با سری رنگ های رنگ اپوکسی ، رنگ روغنی و پلاستیک ، رنگ پلی یورتان و سایر رنگ ها و پوشش های صنعتی و ساختمانی  را دارا می باشد.

ما با عمل اثبات می کنیم که بهترین مجری کارهای رنگ آمیزی در ساختمان و مراکز صنعتی هستیم.

Search